Muzeum

Areál naší hasičárny disponuje hasičským muzeem, které založil a spravuje náš čestný člen výboru František Chrastil. V muzeu se nachází spousta zajímavých exponátů z nedávné i starší historie hasičstva z Čech a něco málo i z ciziny. Vzhledem k tomu, že František Chrastil žije a celý život žil hasičským životem, tak spousty svého volného času neustále věnuje sbíráním hasičských předmětů a techniky, kdy některé tyto exponáty i renovuje a uvádí do původního stavu, včetně jízdních vlastností renovovaných vozidel. Za zmínku určitě stojí jím zrenovované vozidlo Praga AERO 150, se kterým se zúčastnil Hasičských slavností v Litoměřicích v roce 2017. Jak jsem již zmínil, některé exponáty z muzea byly do současné doby vždy k vidění právě na uvedených Hasičských slavnostech a to pravidelně při každém pořádání těchto slavností od doby, co František muzeum založil. Jen exponátů zde má k vidění stále více a více.

Pokud Vás tedy zajímá hasičská historie s neuvěřitelným výkladem, který nikde jinde nedostanete, neváhejte Františka Chrastila kontaktovat a domluvte si s ním prohlídku našeho muzea. Tuto prohlídku mohu jedině doporučit.

František Chrastil
Sedlec 2