O SDH Sedlec

Jsme sbor dobrovolných hasičů s územní působností v obci Sedlec u Starého Plzence. Jsme zařazeni jako JPO (jednotka požární ochrany) se stupněm V. Naše výjezdová jednotka nově (od konce roku 2018) disponuje cisternovým automobilem CAS 25, zn. Škoda 706 RTHP, dále technickým vozidlem DA12 Avie s ruční požární stříkačkou s označením PS 12 a dále dopravním automobilem zn. Ford Transit. Výjezdová jednotka čítá na 12 členů, kteří se snaží být neustále připraveni pro případný výjezd na mimořádnou událost.

V našem sboru se nachází základna mladých hasičů, kteří se pravidelně, každý týden, scházejí a připravují na soutěže. Každoročně pro mladé hasiče naši vedoucí mládeže společně s SDH Osek připravují letní týdenní soustředění. V nedávné době začalo v požárním sportu v našem sboru soutěžit i družstvo žen, které přináší velmi pěkné výsledky. Bohužel však družstvo mužů je v lehkém úpadku, neboť toto družstvo tvoří převážně čerství tátové od rodin a tak jejich starosti se odrážejí i na soutěžním poli.

Náš sbor se také snaží být centrem zábavy pro obec Sedlec a jeho okolí. Pořádáme různé kulturní akce během roku a spolupracujeme na pořádání kulturních akcí se spolkem Sedlec v akci!.

V našem areálu požární zbrojnice se nachází mimo jiné i Muzeum hasičské techniky, jehož zakladatelem a správcem je náš dlouholetý, dnes již vysloužilý velitel jednotky JSDH Sedlec František Chrastil, na nějž se můžete kdykoli obrátit, pokud máte o prohlídku muzea zájem. Více o muzeu, včetně kontaktu na průvodce se dozvíte zde.