Exkurze u HZS Plzeň – Košutka 2023

V sobotu 29.4.2023 jsme se s mladými hasiči vydali na exkurzi k HZS Plzeňského kraje, konktrétně na centrální stanici Plzeň – Košutka . Děti si mohly prohlédnou automobilovou základnu, včetně vybavení jednotlivých aut, vyzkoušet si hasičské oblečení a helmy. Náš průvodce plk. Ing. Pavel Musil, MBA, kterému patří velký dík, nám ukázal i ubytování pro hasiče během směny, školící místnost a nakonec děti zavedl do výcvikového polygonu, který si mohly prolézt a vyzkoušet, což se setkalo s velkým nadšením. Během naší návštěvy přistával na heliportu vrtulník Kryštof 07, který byl vyzvednout lezce na cestě na Den ve vzduchu v Plasích. Ještě jednou moc děkujeme členům HZS Plzeň – Košutka za skvělý zážitek.

Odkaz na fotografie z exkurze – zde.